01.06.2024 17:00
Trvanie do: 01.06.2024 18:30
Rómerov dom, Zámočnícka 10, Bratislava
Podujatie

BRaK: Literárny salón s Enricom Ippolitom

Enrico Ippolito ako hosť medzinárodného literárneho festivalu BRaK v Bratislave.
 
Rocco sa vracia z Berlína za matkou, ktorej práve zomrela dávna priateľka Lucia. Ako mladé Talianky bojovali za lepšie zajtrajšky, ale rozdelila ich zrada. Rocco s matkou zamieri na pohreb do Ríma, kde sa prvýkrát konfrontuje s jej minulosťou a skladá si mozaiku nielen o veľkom ženskom priateľstve, ale aj o vzťahu svojich rodičov.
 
Nemecký spisovateľ Enrico Ippolito napísal román o osude dvoch žien, ktoré v 70. rokoch osudovo spojili ideály. V texte strieda minulosť s prítomnosťou, rozpráva o feministických snahách, homofóbii, kritizuje tradičné koncepty a prostredníctvom pátrania hlavného hrdinu po politickom živote rodičov prináša pohľad na vybrané historické okamihy.
 
Enrico Ippolito (1982) vyštudoval divadelnú, filmovú a televíznu vedu na Kolínskej univerzite. Pracoval v redakcii časopisu Spiegel či v TAZ v Berlíne, kde žije. V roku 2023 spoluzaložil časopis pre novú literatúru Delphi.
 
Paulína Čuhová (1976) je germanistka, pedagogička a recenzentka z Banskej Bystrice. Do slovenčiny prekladá diela populárnych i menej známych nemecky píšucich autorov a autoriek (Pascal Mercier, Nino Haratischwili, Olga Grjasnowa, Sibylle Berg, Ewald Arenz a ďalší).
 
Moderuje Michal Hvorecký.
Vstup voľný.
 
Podujatie organizuje Goetheho inštitút Bratislava a vydavateľstvo Literárna bašta s láskavou podporou Nadácie Volkswagen Slovensko.
 
Partnermi podujatia sú Literárny klub a Národný Trust.