05.06.2014 13:00
Kníhkupectvo Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave
Podujatie

Detský čitateľský maratón

V štvrtok, dňa 5.  júna 2014  sa bude konať už 7. ročník najpočetnejšieho detského čitateľského maratónu na Slovensku  s názvom ČÍTAJME SI... Projekt  chce  zatraktívniť knihu v detských očiach. Využíva metódu spoločného prekonania rekordu z minulého roku. Nie je však len o lámaní rekordov. Jeho cieľom je predovšetkým pritiahnuť deti ku knihe.  

Ilustrácia s knižnými postavami

ČÍTAJME SI...   má ambíciu posilniť aktivity, ktoré podporujú čítanie u deti, pretože pre osobnosť dieťaťa i mladého človeka má kniha nenahraditeľný význam.  Pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, akceleruje rozvoj reči a slovnej zásoby.  Vytvára priestor pre tvorivosť, dáva možnosť v ohraničenom čase identifikáciu s postavami, ponúka chvíle intimity, byť sám so sebou, relaxovať. Dáva možnosť naberať množstvo informácií, inšpirácií, vedomostí, porozumenie pojmov. 

Čítať sa bude aj tento rok  na viacerých miestach Slovenska od 9.00h do 15.00h  Zapojí sa aj škola pre nevidiace deti v Levoči, ktorá bude čítať z knihy v brailovom písme. 

V Bratislave na Poštovej ul. v Panta Rhei  

  • 13:00  -  15:00h budú čítať deti zo školy z Devína a zo školy s poruchami reči v Petržalke, 
  • 15:00 - 16:30 bude  v Panta Rhei diskusia na tému  čítania detí. Zúčastnia sa Emka a Grétka, predstaviteľky Mimi a Lízy z rovnomennej knihy  K. Kerekesovej, K. Molákovej a A. Salmela, krstná mama projektu Oľga Feldeková, zástupcovia vydavateľstva Slovart a kníhkupectva Panta Rhei, Eva Dzurindová z Linky detskej istoty,  Viera Némethová z knižnice Petržalka,  Petra Mišáková bude hovoriť o biblioterapii (terapia čítaním), pedagógovia, školský psychológ  a ďalší zaujímaví hostia. Podujatie bude moderovať Katka Brychtová. 
  • Výsledok  ČÍTAJME SI... bude vyhlásený na záver diskusie, cca o 16:30h. 

Organizátorom akcie je Linka detskej istoty pri UNICEF.