22.05.2017 19:00
Trvanie do: 22.05.2017
Berlinka, SNG, Námestie Ľudovíta Štúra 4, Bratislava
Podujatie

LQ - literárny kvocient o knihách Pogodowitz Maroša Krajňaka a Novoročný výstup na Jaseninu Jakuba Juhásza

 O nových knihách Pogodowitz Maroša  Krajňaka a Novoročný výstup na Jaseninu Jakuba Juhásza budú debatovať: Vladimír Barborík, Zora Prušková, Radoslla Passia, moderuje Marta Součková.

Vo svojej najnovšej knihe Pogodowitz sa autor Maroš Krajňak presúva zo špecifického východoeurópskeho regiónu a konfrontuje marginálne, prevažne zaostalé časti Slovenska s civilizačne vyspelým, "veľkým" svetom. Prelínajúc rôzne časové roviny, ale tiež (sur)realitu s virtualitou. Krajňak opäť presvedčivo dokazuje, že nikto (ani predstaviteľ cirkvi) a v nijakom čase a priestore nie je bez viny.
Novoročný výstup na Jaseninu - miestopisná kartografia zamlčaných príbehov z hladovej doliny na juhu Slovenska, duchovný a biologický rozklad, nehybnosť, nezáujem a ničotná zemitosť vypozorovaná a vypočutá z posedov a rozhľadní počas neskorej jesene a počiatočnej zimy.

Literárny kvocient, séria debát o súčasnej slovenskej literatúre, ponúka odpovede i nové otázky. Štyria etablovaní literárni kritici každý mesiac uvažujú o dvoch knihách, ktorým nič nedarujú a vy, za predpokladu, že ste knihy čítali, môžete s nimi súhlasiť alebo polemizovať.

Vstup je voľný.
Podujatie organizuje OZ literarnyklub.sk a z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia.