08.06.2023 18:00
Trvanie do: 08.06.2023 19:00
Podujatie
Kníhkupectvo Artforum Košice

Matej Rumanovský v košickom Artfore

Román o koncoch a začiatkoch, o začiatkoch a umení, o umení a ľudskom bytí.
 
Pozývame vás na diskusiu a prezentáciu knihy Príbeh nekonečných koncov s Matejom Rumanovským vo štvrtok 8.6. od 18:00 do košického Artfora na Hlavnej ulici.
Večer moderuje básnik a spisovateľ Tomáš Straka.
 
Kde začína tento príbeh? V hotelovej izbe, v ktorej sa stretnú dvaja neznámi ľudia? V malom byte, kam prichádza Lars za svojou matkou? Alebo v zapľuvanej krčme, v ktorej Boris vábi ďalšiu z jeho, zdanlivo nepodstatných, známostí? Keď si nemôžeme byť istí jeho začiatkom, ako potom môžeme vedieť, kde presne a kedy naozaj skončí? A čo ak nie je o týchto postavách a udalostiach, ale je oveľa viac o bežnom človeku žijúcom svoj život? Mal to byť román o Larsovi, no nakoniec je to román pre Larsa. On sa stáva hlavným pozorovateľom, ale i príčinou všetkých udalostí a myšlienok, ktoré román tvoria a ktoré sa nakoniec zlievajú do jediného obrazu.
 
Matej Rumanovský (1994) píše poviedky, romány a blogy. Narodil sa v Trenčíne, žije a pracuje striedavo v Bratislave a v Podhradí. Vyštudoval žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Viaceré poviedky publikoval v literárnom časopise Romboid, debutoval románom Príbeh nekonečných koncov. Je členom umeleckého zoskupenia Cult Creative. V súčasnosti pôsobí ako šéfredaktor literárneho časopisu Romboid.
 
Podujatie z verejných zdrojov v rámci cyklu Literárne večery v Artfore podporil Fond na podporu umenia
Tešíme sa na vás v Artfore.