20.11.2008 17:00
Nu Spirit Bar na Medenej ul. č. 16 v Bratislave
Podujatie

Prezentácia knihy Denisy Fulmekovej Tarot

Vydavateľstvo Ikar vás srdečne pozýva
 
na krst knihy Denisy Fulmekovej
TAROT 
 
Nechajte si vyložiť vašu kartu
vo štvrtok 20. novembra 2008 o 17.00 h
v Nu Spirit Bare na Medenej ul. č. 16 v Bratislave.
 
 
Knihu uvedie do života Sáva Popovič.
Hudobný vstup Anka Repková.
Prezentáciou sprevádza Sandra Vychlopenová.

Spisovateľka Denisa Fulmeková, autorka úspešných románov Dve čiarky nádeje a Jedy, ponúka vo svojej novej knižke pohľad na tarot ako na kreatívnu hru.  Ide o jednu z mála pôvodných kníh o tarote, navyše nie z pera veštice, ale spisovateľky.

Okrem základných informácií, ako pracovať s kartami alebo si spraviť jednoduchý tarotový výklad, tu čitateľ nájde aj praktické zadania a pomocné otázky, ktoré by ho mali priviesť k podstate jednotlivých kariet. Ku knihe je pribalená originálna tarotová sada mladého slovenského výtvarníka Martina Eckhardta, ktorá obsahuje 78 farebných kariet. Po knihe môžu siahnuť aj tí, ktorí zatiaľ s tarotom nepracovali.

Denisa Fulmeková v súvislosti s vydaním knihy o  tarote povedala: „S pomocou tarotu (aj keď netvrdím, že iba s ním) môžeme sledovať cestu každého tvorivého zámeru. Tarot môže uvoľniť našu kreativitu, podnietiť zmenu uhla pohľadu a objaviť vnútorné prekážky, ktoré nám bránia slobodne napredovať. Preto som túto knihu nepísala iba ako učebnicu tarotu, ale zakomponovala som do nej množstvo drobných príkladov, ako sa tarotová symbolika premieta do všedného života. Ja osobne tarot považujem  za mimoriadne krásnu metaforu života“.

 

Denisa Fulmeková  je autorkou viacerých prozaických kníh (medzi inými aj úspešných románov Dve čiarky nádeje a Jedy) a básnickej zbierky (Som takmer preč). Pracovala ako redaktorka v rôznych časopisoch, v súčasnosti je na voľnej nohe. Okrem publicistiky a literárnej tvorby sa venuje výkladu tarotových kariet.