13.05.2008 16:30
Kníhkupectvo Svet knihy, Obchodná 4, Bratislava
Podujatie

Prezentácia knihy Po stopách konfliktov

Srdečne vás pozývame na krst knihy

Martina Rajca

Po stopách konfliktov

 

V utorok 13. mája o 16.30 h

v kníhkupectve Svet knihy

na Obchodnej ul. č. 4 v Bratislave (2.posch)

Autor knihy Martin Rajec precestoval kus sveta ako súkromná osoba, reportér televíznej stanice TA3 i člen filmového štábu. Ako vojnový spravodajca pôsobil v Afganistane a Iraku. V knihe Po stopách konfliktov sa venuje aj ďalším dvom  štátom, ktoré navštívil - Libérii a Kongu. Dramatické rozprávanie z ohnísk vojnových a sociálnych konfliktov dopĺňajú zážitky z autorovho študentského pobytu v Izraeli, ktorý v ňom prebudil túžbu po cestovaní a zbieraní zaujímavých príbehov.

K knihe Po stopách konfliktov sa autor nevyhol ani téme  médií a ich schopnosti zachytiť situáciu z miesta konfliktu absolútne objektívne. Martin Rajec na základe vlastných poznatkov konštatuje,  že „je to prakticky nemožné...“

 

V knihe Po stopách konfliktov  sú publikované snímky vynikajúceho českého fotografa Michala Novotného, viacnásobného držiteľa ocenení v Czech Press Photo, Best of Photojournalism a tretej ceny vo World Press Photo z roku 2006. Martin Rajec sa s Michalom Novotným stretol v Afganistane počas jeho druhej návštevy tejto krajiny.