21.07.2021 16:00
Letná čitáreň v Medickej záhrade v Bratislave
Podujatie

PRIDE mesiac: Jeden deň v živote Marlona Zajda

Staromestská knižnica v Bratislave vám v spolupráci s Dúhovým PRIDE Bratislava prináša v rámci cyklu Čítanie nás baví zážitkové čítanie o inakosti a tolerancii.
Kedy: 21. 07. 2021 o 16:00
Kde: Medická záhrada, Bratislava
A čo si môžete vypočuť v podaní Judity Hansman?
Fantastickú knihu Jeden deň v živote Marlona Zajda
„Zajačik Marlon sa jedného dňa zamiluje. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby sa nezamiloval do zajačika Kamila. Ak sa chcú zobrať a žiť spolu večne, musia pomocou svojich zvieracích kamarátov poraziť úhlavného zloducha – neznášanlivosť.“
Dobrodružstvo Marlona Zajda vyšlo prvýkrát v roku 2018 v Amerike pod záštitou moderátora známej show Last Week Tonight Johna Olivera ako reakciu na šíriacu sa pandémiu homofóbie v americkej spoločnosti. V pôvodnom príbehu bol zajac menom Marlon Bundo domácim miláčikom bývalého konzervatívneho viceprezidenta Mikea Pencea a v príbehu sa musel vysporiadať so zákonnými prekážkami Spojených štátov.
Registrované partnerstvá osôb rovnakého pohlavia nemajú na ružiach ustlané ani na Slovensku, preto vydavateľstvo BRaK knižku preložilo a zasadilo do našich reálií. Marlon sa z Bieleho domu presťahoval pod Bratislavský hrad a jeho dedkom sa stal Boris Zajkollár, a ak si chce Marlon vziať svoju lásku Kamila, musí sa postaviť Milanovi Neprajniakovi, ktorý skutočne nikomu nič nepraje. Ako sa však píše v knihe, Neprajniakovia sú len dočasní, láska je večná. Nenechajte sa však zmiasť – Jeden deň v živote Marlona Zajda je predovšetkým krásny príbeh pre malých i veľkých o sile priateľstva, lásky a tolerancie.
„Medzi riadkami tohto príbehu šípime zajačie úmysly.“
‒ Konzervatívny denník Králik, postoj!
Ilustrácie E. G. Keller
Preklad Tomáš Hučko
Vydalo vzdavateľstvo BRaK
Vhodné pre deti od 5 rokov.