02.03.2022 18:00
Online
Podujatie

Večer (detských) knižných tipov (pre dospelých)

Asi nebudeme sami, ak povieme, že sa nám tieto dni ťažšie dýcha a sústredí na bežné činnosti. Zároveň však cítime, že dostať podporu na správnych miestach, pomáhať a hľadať v každodennosti niečo, na čo sa dá úprimne tešiť, je to najviac, čo môžeme urobiť.
V Krajine čitateľov sme si pre vás pripravili špeciálny Večer knižných tipov, v ktorom vás zasypeme skvelými detskými knihami, ktoré najbližšie dni môžu byť pre deti (tie vaše doma aj v školách) tým najlepším únikom, svetom bezpečia a humoru. Budeme hovoriť predovšetkým o knihách pre začínajúcich čitateľov a o prvých krokoch k samostatnému čítaniu. Druhou zastávkou budú odradení čitatelia, teda deti, pre ktoré knihy znamenajú, žiaľ, iba málo. Dotkneme sa aj komiksov a v neposlednom rade kníh, ktoré by mohli deťom pomôcť porozumieť aktuálnym udalostiam.
Či už ste rodičia, učitelia, knihovníci alebo jednoducho len milovníci detskej literatúry, veríme, že si všetci odnesiete z nášho online stretnutia niečo svoje. (Ideálne i kúsok oddychu.)
Na webinár sa registrujte na tomto linku:
https://forms.gle/1vgWXw34uHuKkTLu7
(Bez registrácie účasť na webinári nebude možná - nebudeme mať totiž kam zaslať link na samotný event.)
-------------------------
OZ Krajina čitateľov sa snaží sa podporovať dospelých, aby spájali deti s knihami. Na Slovensku propaguje predovšetkým najaktuálnejšie vedecké výskumy v tejto oblasti a takisto sprostredkúva príklady dobrej praxe u nás a za hranicami. Je odborným garantom seriálu Knižkotipy - tajomstvo čítania (RTVS). Spoluorganizuje projekt Prečítané leto a tiež program triednych knižníc Naša trieda číta.