14.11.2019 18:00
Trvanie do: 17.11.2019 23:55
A4 - nultý priestor súčasnej kultúry, Karpatská 2, Bratislava
Podujatie

Vlna naživo 2019

14. multižánrový festival časopisu Vlna

Časopis Vlna opäť pozýva na festival Vlna naživo. Po štrnástykrát odprezentujeme to najlepšie z domáceho umenia na ploche štyroch večerov v A4 – priestore súčasnej kultúry.
Inštrumentalista Braňo Dugovič na festivale pokrstí svoj najnovší album 10 Simple Melodies. Zároveň odohrá koncert s producentom Eddiem Stevensom a skladateľom Danielom Matejom v rámci jesenného turné k spoločnému predošlému albumu Cross-Country Skiing.
Premiéru novej hry Manifest možností uvedie choreografka a režisérka Petra Fornayová – predstavenie sa dotýka tém revolúcie a evolúcie a premiéru bude mať symbolicky 17. novembra.
Mária Modrovich pokrstí najnovší román Rozhovor s členkou kultu. Štvrtá kniha autorky je postavená na fiktívnych rozhovoroch s členkami tajomného, čisto ženského spoločenstva, ktoré opustili rodiny a združili sa okolo bývalej speváckej hviezdy.
Choreograf a tanečník Tomáš Danielis predstaví svoj tohtoročný projekt 21&Counting – kombináciu tanečného predstavenia a stand-upu rekapitulujúcu Danielisovu kariéru a glosujúcu extrémy politickej korektnosti v dnešnom spoločnenskom diskurze.
Slovenská tanečníčka a choreografka Jana Tereková pôsobiaca v Paríži uvedie predstavenie s prvkami bábkového divadla 70 sukien mala. Zaoberá sa v ňom otázkou tela, človeka a vyjadrenia ich podoby.
Tanečný program Vlny naživo 2019 uzatvára mladá tanečníčka a performerka Silvia Sviteková so svojím sólom Pamäť betónu.
Experimentálny básnik Kamil Zbruž pokrstí na Vlne naživo tri svoje najnovšie knihy: Magnum Opus, Uroboros a Deň pri jazere. Nepôjde však o tradičný krst, ale o neodadaistický hudobný „multikrst“, pri ktorom treba byť pripravený na všetko.
Spisovateľ a scenárista Agda B. Pain a režisér Gejza Dezorz budú čítať z knihy Lútkohry – zbierky hier pre Dezorzovo lútkové divadlo.
Hudobný program Vlny naživo 2019 doplní sobotný koncert mladej inde kapely Don’t Trust Butterflies, ktorá tento rok získala ocenenie objav roka na RadioHead Awards.

PODROBNÝ PROGRAM: http://www.vlna.sk/vlna-nazivo-2019/ 
FB PODUJATIE: https://www.facebook.com/events/663774234148553/
VSTUPNÉ (NA MIESTE): 8e dospelí / 5e študenti, seniori, ZŤP / jeden večer festivalu

ORGANIZÁTOR:
Vlna, o.z.

HLAVNÝ PARTNER:
Fond na podporu umenia
Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
PARTNERI:
LITA, autorská spoločnosť
Podporené z Fondu LITA
A4 - priestor súčasnej kultúry
MEDIÁLNI PARTNERI:
Radio_FM
Rádio DEVÍN