Rozhovor s manažérom Bibliotéky Slavomírom Tužinským

Bibliotéka 2006

14. ročník medzinárodného knižného veľtrhu BIBLIOTÉKA sa uskutoční od štvrtka 9. do nedele 12. novembra vo Výstavnom a kongresovom centre INCHEBA €XPO Bratislava. Prípravy sú už v plnom prúde, a tak sme sa opýtali manažéra Bibliotéky Slavomíra Tužinského, čo je nové.

 

*Koľko vystavovateľov sa už prihlásilo?

Zľavu, ktorú sme poskytovali na výstavné priestory do 30. júna 2006, využilo 39 vystavovateľov. Okrem stálych vystavovateľov pribudlo aj niekoľko nových, EGMONT ČR, Eurostav, Slovenská agentúra životného prostredia, Vydavateľstvo Q 111, Združenie katolíckych vydavateľstiev Slovenska. Sú to spoločnosti, ktoré sa vlastne na Bibliotéku vracajú. S ostatnými ešte stále rokujeme.

*Môžeme sa tešiť na nových zahraničných vystavovateľov?

– Oslovili sme 39 krajín s ponukou prezentácie ich literárnej a knižnej tvorby na Bibliotéke, odozvu sme dostali z dvanástich krajín, účasť už potvrdili Česká republika, Španielsko a Švajčiarsko.

*Sú už prihlásené nejaké zaujímavé sprievodné programy?

– Niektorí vystavovatelia už majú programy pripravené a zarezervované aj priestory, preto by som rád aj touto cestou vyzval vystavovateľov, aby nahlásili záujem o veľtržné priestory na prezentačné aktivity.

*Vlani bola milým prekvapením Literárna kaviareň. Rátate s týmto alternatívnym programom aj tento rok? Pripravujete aj nejakú novinku pre vystavovateľov alebo návštevníkov?

- Vlaňajší model knižného mestečka s Literárnou kaviarňou Artforum sa všetkým páčil, takže ho mienime nielen zopakovať, ale aj vylepšiť. Radi by sme prekvapili aj rozšíreným veľtržným kinom a slovenskými knižnými rekordmi.

Kontakt:
Incheba a.s., Viedenská cesta 3-7, 851 01  Bratislava 5
Slavomír Tužinský, tel. (00421-2) 6727 2031, fax (00421-2) 6727 2201, e-mail: biblio@incheba.sk, stuzinsky@incheba.sk