LiKE začína už tento piatok

Prinášame vám prehľad programu Literárneho informačného centra na festivale LiKE 2020 v Košiciach.

 

Piatok 25. 9. 2020

18:00 Tabačka
Poézia na Zlatej vlne – autorské čítanie finalistov 2. ročníka ceny za poéziu Zlatá vlna 2020. Jana Bodnárová prečíta zo svojej zbierky Terče, Eva Luka ponúkne vlastnú interpretáciu Jazvera a Ľuboš Bendzák otvorí stránky Vlastnej váhy. Autorov predstaví vydavateľ a spisovateľ Peter Šulej.

 

Sobota 26. september

10:00 Kino Úsmev
Čert Kolofón a tri kocky droždia
Marionetová dobrodružná komédia / 45 min / pre deti od 3 rokov
Ani čert Kolofón by nikam nechodil. Nariadenie zostať doma akoby pre neho vymysleli. Avšak netrvá dlho a aj u nich sa minie droždie. Jeho žena Ježibaba ho vyšle, aby priniesol aspoň tri kocky, pretože ich malý syn nič iné ako makové koláče a buchty jesť nechce. A tie bez droždia nebudú.
Kolofón sa tak vydáva v ústrety ďalšiemu nebezpečnému dobrodružstvu, cez vyprahnuté krajiny, kde ľudia prosia o pomoc a o radu od bájneho deda Vševeda. A tak Kolofón na svojej púti nebude bojovať len o tri kocky droždia, ale aj o osud celého sveta a bude sa musieť postaviť aj samotnému čarodejníkovi Koroňákovi!
Scenár, réžia, bábky: Peter Gärtner, účinkujú: Peter Gärtner, Lukáš Tandara, hudobný sprievod: Radovan Hrbek, titulná pesnička: Vlado Janček

11:00 Kino Úsmev
Slniečkové planéty
Vytvorte si s časopisom Slniečko svoj vlastný vesmír! Nájdite v abstraktných tvaroch nové svety. Otláčajte, lepte, dofarbujte, vyfarbujte a (hlavne) OBJAVUJTE!

18:00 Kino Úsmev
On, Pišťanek
O knihách Petra Pišťanka, najvýraznejšej postave slovenskej ponovembrovej prózy, bude s autorom monografie On, Pišťanek Petrom Darovcom a literárnou kritičkou Máriou Klapákovou hovoriť Marta Součková.

 

VSTUP na podujatia len s rúškom.
Pri organizovaní podujatia sa riadime aktuálnymi nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR.

Ďalšie informácie o programe LiKE nájdete na webe http://literarnyklub.sk/ a na Facebooku