08.02.2021 19:00
Online
Podujatie

Básne/ě v karanténe 3: Básne SK/CZ 2020 - Emma Kausc

Na jar minulého roku sme zorganizovali dve kolá úspešného online festivalu Básne/ě v karanténe. Odvtedy prešiel takmer rok - a my sme medzitým vyhlásili finálovú desiatku jubilejného 10. ročníka československej literárnej súťaže Básne SK/CZ 2020.
Finalistov a finalistky súťaže sme doposiaľ zvykli predstavovať formou čítaní a diskusií v bratislavskom kníhkupectve LIC a v pražskej kaviarni Fra. Situácia nás však opäť odkázala na zdržiavanie sa v našich domovoch - predstavenie tohtoročnej finálovej zostavy si však napriek tomu nenecháme ujsť!
Pri príležitosti vydania reprezentatívneho zborníka súťaže Básne SK/CZ sme pre vás pripravili cyklus online autorských čítaní a diskusií s 9 z 10 básnikov a poetiek, ocenených v 10. ročníku súťaže. Tie budu prebiehať denne od 1. do 9. februára vždy o 19:00 na FB stránke Básne - literárna súťaž. Moderovať ich bude koordinátor projektu a básnik Michal Tallo.
1.2.: Martin Poch
2.2.: Michael Papcun
3.2.: Veronika Dvorská
4.2.: Maroš Bafia
5.2.: Marek Torčík
6.2.: Alžběta Michalová
7.2.: Honza Kistanov
8.2.: Emma Kausc
9.2.: Irena Šťastná (laureátka)
Nenechajte si ujsť predstavenie toho najzaujímavejšieho, čo v novej českej a slovenskej poézii v poslednom roku vzniklo!
Podujatie organizuje OZ literarnyklub.sk s podporou Fondu na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu