18.07.2020 17:00
Námestie Nežnej revolúcie, Bratislava
Podujatie

Čau o piatej: Kerata číta Keratu

Laco Kerata číta zo svojich kníh, nasleduje autogramiáda.

Čau o piatej sa uskutoční v rámci Bratislavský knižný trh na Námestí Nežnej Revolúcie pred Starou Tržnicou v Bratislave.

Laco Kerata je absolventom divadelnej réžie na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. V roku 1991 spolu s Blahom Uhlárom a Milošom Karáskom založili legendárne avantgardné Divadlo Stoka. Neskôr založil divadelné združenie MED – My Experimental Drama.

Napísal viac ako dvadsať divadelných a rozhlasových hier. Vydal zbierky poézie Hriešny spánok a Prišiel som, videl som a drámy Rádiové hry a Večera nad mestom vyšli aj knižne. Ďalej vznikla zbierka poviedok Mám sa a román Zlý herec, ktorý sa dostal v roku 2010 do finále ceny Anasoft litera a vyšiel aj v českom preklade. V roku 2013 mu vyšla zbierka poviedok Malé domov (druhé vydanie 2019), v roku 2014 ďalší román Ešte som tu a zostanem. Jeho najnovšou knihou je groteskný román Suché roky (2019).

Pracuje aj ako režisér v Slovenskom rozhlase, stále aktívne hrá ako herec a venuje sa písaniu rôznych literárnych a dramatických foriem.

Autorka plagátu (c) Andrea Bialková.

Podujatie organizuje literarnyklub.sk.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partneri podujatia: LITA, autorská spoločnosť, Literárne informačné centrum, Staré Mesto - srdce Bratislavy, Bratislavský kraj, Bratislava - hlavné mesto SR a KK Bagala - vydavateľstvo pôvodnej tvorby.