01.06.2023 17:30
Kníhkupectvo Panta rhei v bratislavskom Auparku
Podujatie

Cez hory na Mars: Beseda s Michaelou Musilovou

Astrobiologička Dr. Michaela Musilová hľadá život vo vesmíre a skúma aj limity života na Zemi. Vďaka svojmu výskumu sa stala veliteľkou viac ako 30 simulovaných misií na Mesiac a Mars, pod záštitou NASA, ESA a iných medzinárodných organizácií.
Jej aktuálny projekt Astro Koruna Zeme ju zavedie na najvyššie hory každého kontinentu vrátane Mount Everestu. Kilimandžáro má už za sebou a počas podujatia premietne krátky dokument z výpravy.
 
Po úspešnom absolvovaní všetkých plánovaných výstupov sa Michaela Musilová stane prvou Slovenkou, ktorej sa to podarilo. Počas projektu chce skúmať život v extrémnych podmienkach a zameria sa aj na vplyv klimatických zmien na životné prostredie. Prostredníctvom týchto náročných expedícií sa slovenská vedkyňa pripravuje na astronautský výber, do ktorého sa o niekoľko rokov plánuje prihlásiť.
Svoj životný príbeh opisuje v knihe Žena z Marsu.
 
Príďte si po podpis, vypočuť zaujímavé rozprávanie, opýtať sa na život astronauta na misiách ale aj pozrieť Michaelin vlastný dokumentárny film „Hakuna Matata Kilimmandjaro“ o jej prvom výstupe na vrchol Afriky.
 
Podujatím vás prevedie Ľubo Šulko.
 
Tešíme sa na vás 1. júna o 17:30 v kníhkupectve Panta Rhei v bratislavskom Auparku!