13.07.2019 18:00
Festival Pohoda, letisko Trenčín
Podujatie

Fabian Saul: Boulevard Ring / Potulky Moskvou na Pohode

Literárna bašta a Goethe-Institut Bratislava pozývajú na uvedenie slovenského vydania flanérskej eseje Fabiana Saula Boulevard Ring.

Fabian Saul je šéfredaktorom Flaneur Magazine, ktorý každé svoje číslo venuje inej ulici v niektorej zo svetových metropol. Jeho autori sa ponárajú do mikrokozmu ulíc a prinášajú odtiaľ originálne príbehy.

Postava flanéra, ktorý sa nechá unášať džungľou mesta mimo vyšliapaných chodníkov, je prítomná aj v knižnej eseji Fabiana Saula Boulevard Ring, ktorá sa odohráva na najvnútornejšom okruhu Moskvy. Saul krúži po prstenci ruskej metropoly a skladá kúsok po kúsku obraz mesta, kde sa stretáva minulosť s budúcnosťou. Spolu s ním objavujeme štruktúru mesta, v ktorom každé zastavenie znamená nové objavy.

Knihu v Literárnom stane Martinus.sk na festivale Pohoda osobne uvedie Fabian Saul spolu s prekladateľom Mariánom Hatalom. Moderuje Slavo Sochor.

Vydanie knihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je zároveň jeho hlavným partnerom. Preklad knihy podporil Goethe-Institut a Literárny fond.

FB podujatie nájdete tu