25.05.2017 19:00
Trvanie do: 25.05.2017
KC Dunaj (Nedbalova 3, Bratislava)
Podujatie

Literárne soirée

Literárne soirée je umelecký večer, na ktorom sa podieľa ktokoľvek, kto píše, hrá alebo komponuje a má záujem zapojiť sa. Hlavnou zložkou sú krátke literárne texty interpretované hercami, ktoré sú doplnené hudobnými a moderátorskými vstupmi.

Program pre Literárne soirée si vytvoria sami obyvatelia daného mesta. Je obohatený o hudobnú či dramatickú zložku. Uskutočňuje sa vo vyše desiatich mestách po celom Slovensku, kde si našlo široké publikum.

V Bratislave pozvanie prijali: Andy Hryc, Ivo Gogál, Lucia Vráblicová, Lýdia Petrušová, Anna Rákovská, Matej Marušin a kategóriu (pi)soirée - text prenesený z iného mesta - prečíta aj samotná zakladateľka týchto podujatí Michaela Piesyk.

Hudobnou hostkou večera bude Katarína Máliková, čerstvá držiteľka troch Radio Head Awards, v kategóriách Debut roka, Album roka / Cena kritikov a World Music / Folk.

Literárne soirée vzniklo 12. 12. 2012 v Banskej Bystrici v spolupráci študentov Akadémie umení. O rozvoj týchto umeleckých večerov sa výrazne zaslúžila Michaela Piesyk spolu so spoluorganizátormi z každého mesta, v ktorom sa Literárne soirée uskutočňuje. Koná sa pod záštitou občianskeho združenia Spoločnosť pre umenie a literatúru.

Zakladateľkou literárneho soirée je Michaela Piesyk, študentka herectva, moderátorka, organizátorka rôznorodých podujatí, blogerka, amatérska maliarka. 

Literárne soirée finančne podporuje Nadácia Tatra banky.
Podujatia Literárneho klubu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.