08.03.2021 19:00
Online
Podujatie

LQ #39: Ženy aj muži, zvieratá/Satori v Trenčíne

Diskusný formát LQ - Literárny kvocient sa už od roku 2016 snaží byť naplnením dlhodobého volania po kritickej reflexii súčasnej literárnej tvorby na Slovensku. V centre každého vydania programu stoja vždy dve výrazné pôvodné literárne diela. Kritériom výberu je aktuálnosť titulu či miera jeho rezonancie v domácom kultúrnom prostredí.
Marcové LQ - Literárny kvocient pozýva k diskusii o knihách Ženy aj muži, zvieratá a Satori v Trenčíne.
Richard Pupala: ŽENY AJ MUŽI, ZVIERATÁ
Trinásť nových poviedok Richarda Pupalu, dvojnásobného finalistu Anasoft litera. Príbehy sú povedomé, a predsa šokujúce. Preniknú hlboko a zasiahnu presne. Na dreň odhalia to škaredé a temné, pred čím urputne zatvárame oči a unikáme. Pretože takí sme, krásni aj škaredí, úžasní aj hrozní zároveň... ženy aj muži, zvieratá.
Zbierka poviedok vyšla vo vydavateľstve Lindeni.
Lukáš Cabala: SATORI V TRENČÍNE
Satori v Trenčíne je najmä neskrývaný pôžitok z rozprávania príbehu, je to palindróm, ktorý sa číta rovnako odpredu i odzadu a pritom zakaždým (zrkadlovo) inak. Lukáš Cabala stvoril magický svet, ktorý nie je iný než ten skutočný. A napriek tomu ho – obklopení známymi vecami, známymi postavami, známymi piesňami – vôbec nespoznávame.
Kniha Satori v Trenčíne vyšla vo vydavateľstve Artforum.
O podobnostiach i rozdieloch budú s moderátorom Petrom Darovcom diskutovať Mária Klapáková, Marta Součková a Vladimír Barborík.
Podujatia podporuje hlavný partner Fond na podporu umenia a partneri Literárne informačné centrum, Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia mesta Bratislava a LITA, autorská spoločnosť.