04.10.2005 17:00
Kníhkupectvo Svet knihy, Obchodná 4, Bratislava
Podujatie

Prezentácia kníh Rómeo a Júlia, Trojkráľový večer

 utorok 4. októbra 2005 o 17.00 hod. v kníhkupectve Svet knihy na Obchodnej ul. č. 4 v Bratislave slávnostne uvedieme do života diela Williama Shakespeara
Romeo a Julia a Trojkráľový večer v preklade Ľubomíra Feldeka. 
 
Diela Williama Shakespeara v preklade Ľubomíra Feldeka

                           Rómeo a Júlia, Trojkráľový večer – edícia Odeon

                                                         

 Naveky najsmutnejší! Taký je ten príbeh Romea a Júlie. To sú verše o nesmrteľných milencoch zo Shakespearovho veľdiela Romeo a Júlia, ktoré nebolo vytvorené iba pre javisko, ale je aj nádherným čitateľským zážitkom. Romeo a Júlia a Trojkráľový večer - svetoznáme diela  velikána svetovej literatúry vyšli v edícii Odeon.

 

William Shakespeare (1564 – 1616) nebol obyčajný dramatik – o ňom sa vždy bude hovoriť ako o najväčšom básnikovi divadla. Aj nové slovenské preklady sú dielom básnika –  preložil ich Ľubomír Feldek. Práve o tento rozmer sú najnovšie preklady  Shakespeara do slovenčiny obohatené. V preklade Ľubomíra Feldeka pripravuje Ikar aj ďalšie Shakespearove hry: Sen svätojánskej noci (vyjde ešte v tomto roku), Othello, Ako sa vám páči, Antonius a Kleopatra. Všetky preklady sa opierajú o najlepšie anglické kritické vydanie THE ARDEN SHAKESPEARE.

 

Informácia o cenách: Rómeo a Júlia, Trojkráľový večer- obidva tituly: maloobchodná cena: 159 Sk