23.11.2006 17:00
Kníhkupectvo Panta rhei v bratislavskom Auparku
Podujatie

Prezentácia knihy Veci, o ktorých viete pomerne málo

Srdečne vás pozývame
 
vo štvrtok 23. novembra o 17.00
do kníhkupectva Panta rhei v Auparku
 
na prezentáciu knihy
Veci, o ktorých viete pomerne málo
 
ADELA BANÁŠOVÁ
a
MATEJ SAJFA CIFRA
 
Zemiak a ryža sa spojili v proteste proti príchodu tretej zeleniny na svetový trh. Pôjde o malé guličky fialovej farby s vôňou mokrého psa.
 

 Adeline a Sajfove recepty parodujú všetky odporúčania a rady do života, ktorými sme dennodenne obklopení  – od reklám, teleshopingov, cez lifestylové časopisy a televízne programy, až po odborne sa tváriace publikácie, ktoré nám riadia ako žiť, ako byť krásny a úspešný.

Ak máte radi absurdný humor, určite nebudete sklamaní. Kniha je rozdelená do šiestich kapitol – v prvej Recepty, ktoré vám skompolikujú život sa napr. dozviete, ako sa dostať z akvária, ako sa stať svätým, ako dať do poriadku svet, ako nájsť na klávesnici písmeno M alebo ako sa dopracovať k výsledku ilegáleneho škôlárskeho zápasu. Druhá kapitola – Recepty pre tých, ktorí nedokážu žiť bez veľtrhov vás zavedie na veľtrh záhradných zbytočností v Berlíne, veľtrh dôchodcovských potrieb v Starej Ľubovni alebo veľtrh pre krkavčie matky v Nových Zámkoch. Ďalšie kapitoly majú názov Recepty pre dovolenkárov, ktorí sa nikam nechystajú, recepty na veci, ktoré sa nedajú jesť, veci o ktorých viete málo a Recepty, ktoré si povieme zajtra.