11.06.2022 14:00
Výstaviště Holešovice, Praha
Podujatie

Svět knihy Praha 2022

27. ročník knižného veľtrhu a festivalu v jednom, Svět knihy Praha 2022, sa uskutoční v termíne od 9. do 12.  júna  v pavilónoch na Výstavišti Praha Holešovice.

V tomto roku veľtrh predstaví ako čestného hosťa rodnú zem Umberta Eca -  Taliansko, s mottom "Žijeme pro knihy a je to sladké poslání ve světě upadajícím a zmítaném nepořádkem., z knihy Meno ruže tohto slávneho talianskeho spisovateľa.
Taliansky program, zameraný predovšetkým na súčasných talianskych autorov, priblíži návštevníkom literárne bohatstvo ako aj silnú literárnu tradíciu tejto krajiny.
Výber aktuálnych tém na tohtoročnom pražskom veľtrhu je pre návštevníkov veľtrhu jedinečnou príležitosťou zúčastniť sa mnohých kultúrnych akcií, programov a aktivít, ako aj prezrieť si nové knižné publikácie.
Nebudú chýbať programy určené deťom a mladým čitateľom, fanúšikom sci-fi a fantasy aj odborným návštevníkom. Očakáva sa hojná účasť zahraničných hostí a početných českých spisovateľov.
LIC organizuje reprezentačný národný stánok s rozlohou 48 m2, v centrálnej hale HB s číslom 303 kde bude vystavených  vyše 400 titulov z produkcie 45 slovenských vydavateľstiev. 
Aj tento rok LIC zorganizoval zaujímavé sprievodné akcie. 

Prezentácie slovenských autorov na Svete knihy Praha 2022

Sobota 11. 6. 2022

14. 00 hod., stánok Slovenska HB 303
Posledná barónka alebo slovenské dokuromány z Arga

V preklade Jířího Popioleka je Posledná k. & k. barónka druhou knižkou Silvestra Lavríka, ktorá vykresľuje príbehy slovenskej spoločnosti v 20. storočí na pomedzí fiction a non fiction. Nasleduje autogramiáda v stánku Argo HA 203.

15. 00 hod., stánok Slovenska HB 303
Eklektik bastard a kríza po tridsiatke 

Sarkasticky ladené príbehy poviedkového komiksu Ivany Gibovej v preklade Lenky Brodeckej vychádzajú zo života súčasných tridsiatnikov, ktorí prežívajú internetovú dospelosť, hoc nemali internetové detstvo. Po prezentácií nasleduje autogramiáda na slovenskom stánku

16, 00 hod., stánok Slovenska HB 303
Podozrivá Zóna

Pátranie po zmysle života na pozadí komiksového príbehu situovaného v tajuplnom priestore medzi Rimavskou Sobotou a Londýnom. Komiks Daniela Majlinga v preklade Ondřeja Kavalíra z vydavateľstva Labyrint sa púšťa do nešetrnej hry s detektívnym žánrom.

Partnermi podujatia sú: Slovenský inštitút v Prahe, nakladatelství Argo a Labyrint.

Viac informácií na: https://www.svetknihy.cz/