23.03.2023 19:00
Trvanie do: 23.03.2023 21:00
Rómerov dom, Bratislava
Podujatie

Text v meste: Kto sa bojí AI?

Hosťami podujatia sú Zuzana Husárová, Juraj Podroužek, Jiří Materna diskusiu moderuje Marek Debnár.
 
Anotácie k eventu vznikli v spolupráci s ChatGpT
Anotácia č. 1
Nástup umelej inteligencie priniesol novú éru možností v oblasti kreatívneho písania, no zároveň vyvoláva dôležité otázky o úlohe ľudskej kreativity a budúcnosti literatúry. Dostupné aplikácie, ktoré dokážu generovať literárne texty, fikciu, poéziu a drámu sú dnes k dispozícii širokej verejnosti a sú skúmané nielen literárnymi kritikmi ale aj programátormi a vývojármi týchto aplikácií. Dokážu stroje skutočne zachytiť nuansy a zložitosti ľudských emócií a skúseností?
Anotácia č.2
Ponoríme sa hlboko do sveta umelej inteligencie a jej vplyvu na literatúru a budeme skúmať spôsoby, akými stroje menia spôsob, akým čítame, píšeme a interpretujeme príbehy. Od využitia spracovania prirodzeného jazyka na tvorbu prózy a poézie až po vytvorenie úplne nových žánrov a foriem budeme skúmať, ako AI pretvára literárny svet.
Či už ste vášnivým čitateľom, spisovateľom alebo sa jednoducho zaujímate o prienik technológie a kultúry, toto podujatie je pre vás. Nenechajte si ujsť túto príležitosť zapojiť sa do podnetného rozhovoru s niektorými z popredných hlasov v tejto oblasti. Uvidíme sa tam!
 
Podujatie organizuje Oddelenie kultúry Starého Mesta v spolupráci s Literárnym klubom.sk a so Staromestskou knižnicou. Podujatie z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia.
Vstup voľný.
Podujatie sa koná v kaviarni v Rómerovom Dome na Zámočníckej 10 v Bratislave.