07.02.2024 18:00
Podujatie
Kaviareň Goriffee Košická

Uvedenie knihy Erika Šimšíka - Zbierka zážitkovej poézie

V stredu 7. februára o 18:00 Erik Šimšík oficiálne uvedie svoju novú knihu Zbierka zážitkovej poézie v priestoroch kaviarne Goriffee Košická.
 
Tak ako samotné dielo, aj jeho uvedenie bude kombinovať viaceré druhy umenia: predstavenie knihy doplní komentovaná prehliadka výtvarných diel Erika Šimšíka, o hudbu sa postará Lyrik.
Moderátorkou podujatia a kurátorkou výstavy bude Patrícia Koyšová.
 
ZBIERKA ZÁŽITKOVEJ POÉZIE:
Kniha, ktorá spája literatúru a vizuálne umenie do jedného celku a snaží sa odpovedať na otázku: Ako by mohla vyzerať naozaj súčasná poézia? Ak klasické rýmovačky nie sú pre vás, Šimšík touto knihou otvára celkom nové obzory poézie.
 
Erik Šimšík prichádza so zbierkou 70 literárnych grafík, ktoré boli vytlačené na risografe. Zbierka zážitkovej poézie je multimediálnou hrou, kde sa kombinuje text a básne s farbami, kolážami a autorskými ilustráciami. Výsledkom sú grafiky, kde nájdete narážky na svet popkultúry, umenia a problémy súčasnej spoločnosti, spracované fixkovou estetikou panelákového sídliska, v ktorom autor vyrastal.
 
Zbierka vyšla v limitovanej zberateľskej sérii 130 kusov. Nájdete ju na: https://brak.sk/product/zbierka-zazitkovej-poezie/
Publikácia vznikla s podporou regionálnej dotačnej schémy Bratislavského samosprávneho kraja.