26.05.2022 17:30
Trvanie do: 26.05.2022 20:00
Panta Rhei, Vysoká 2, Bratislava
Podujatie

Uvedenie knihy Zakliata jaskyňa

Prezentácia knihy Zakliata jaskyňa od spisovateľky Mariany Čengel Solčanskej sa uskutoční v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave o 17:30.
Spoločne s uvedením knihy vás čaká autogramiáda autorky a hercov z rovnomenného filmu Zakliata jaskyňa: Martiny Zábranskej, Petry Dubayovej a Tomáša Palondera
Knihu do života uvedie Ľubica Čekovská, večerom sprevádza Dado Nagy.
 

Dokáže láska prelomiť dávnu kliatbu?

Vychádza knižná podoba rozprávky od úspešnej režisérky a spisovateľky Mariany Čengel Solčanskej: Zakliata jaskyňa.

Rovnomenný film Zakliata jaskyňa nájdete v kinách od 2. júna 2022.

Pôvodná slovenská rozprávka z pera uznávanej režisérky, scenáristky a autorky Mariany Čengel Solčanskej vás prenesie do kráľovstva, v ktorom rozum a rozvahu nahradí chamtivosť a zlo. Podarí sa láske ustáť všetky prekážky a zvíťaziť nad kliatbou?

Úspešnú režisérku, scenáristku a spisovateľku Marianu Čengel Solčanskú netreba slovenskému divákovi ani čitateľovi predstavovať. Jej hrané filmy – drámy Únos a Sviňa zásadne ovplyvnili politické dianie na Slovensku. V písaní sa orientuje na búranie mýtov o kontroverzných osobnostiach slovenských dejín (Jánošík 2019, Proces s mŕtvym 2021) ale aj o ich hrdinoch (Generál 2018). Ako autorka má za sebou päť románov, ktoré od roku 2010 vychádzajú vo vydavateľstve IKAR. Práve teraz prichádza s knižnou aj filmovou podobou rozprávky Zakliata jaskyňa.