27.04.2024 19:00
Trvanie do: 27.04.2024 22:00
Rómerov dom, Bratislava
Podujatie

Uvedenie nového komiksu Mareka Hudeca

UVEDENIE KOMIKSU + DJ SET
V sobotu 27. apríla v Rómerovom dome slávnostne uvedieme novú knihu Mareka Hudeca a Eduarda Klenu, grafický román Veľká vzdialenosť, ktorý vychádza vo vydavateľstve BRAK.
Na podujatí knihu a Eduard Klena predstavia spolu s grafikom Marekom Menkem a editorom Michalom Balážom a zakončí to afterpárty, kde sa o hudbu postará Vesnu.
 
VEĽKÁ VZDIALENOSŤ 
Autorskú spolupráca scenáristu Mareka Hudeca a ilustrátora Eduarda Klenu rozoberá vzťah dvoch mužov na diaľku. Dominik a Tao sa spoznali náhodou, cez zoznamku na dovolenke. Hoci jeden žije v Bratislave a druhý v Štokholme, vzdialenosť vôbec nevnímajú. Píšu si tisícky správ, absolvujú desiatky videohovorov, zložito si plánujú svoje spoločné víkendy. Ich vzťah prichádza do zlomového bodu.
Láska na diaľku je vďaka internetu už bežnou záležitosťou, no nesie so sebou mnohé výzvy. Pôvodná grafická novela autenticky a s humorom ukazuje, že nielen milujúci sa gejovia musia bojovať o rešpekt a prijatie, ale aj dvaja ľudia, ktorých od seba delia stovky kilometrov. Podarí sa mladým mužom nájsť spoločný domov? Vydanie publikácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Autori na podujatí dielo predstavia v prezentácii na štýle "pecha kucha" aj s grafikom Marekom Menkem a editorom Michalom Balážom.
 
DJ SET / Vesnu
Vesnu vytvára v Bratislave oázy slobody pre slovenskú queer komunitu. Je matkou legendárnej párty Tepláreň, z ktorej sa neskôr stal rovnako kultový bar. S vášňou sebe vlastnou organizuje viaceré klubové noci, ktoré sa stali pojmami na slovenskej tanečnej scéne, najznámejšie sú Homomat a Shame. Na týchto akciách našiel ako DJ aj svoje zázemie.
Vesnu je digitálny šaman, ktorý túži, aby sa ľudia na parkete stretli sami so sebou a aj jeden s druhým. Hypnotickými beatmi prekonáva vzdialenosti, hravými setmi s nečakanými zvratmi pripomína, že všetko je tu a teraz. Rád sa pohybuje od techna cez house až po disco. Má rád rauš noci, ale aj nehu rána.
Presvedčilo sa o tom publikum vo väčšine domácich klubov, no Vesnu vystupoval aj na festivaloch Pohoda a Grape, maďarskom Sziget či nemeckom Rote Dichte. Za sebou má aj sety na berlínskej party Betriebsfeier či berlínskom vydaní Daddy Issues, hral na akcii Homostash v Londýne či v pražských kluboch Ankali a Bukanýr.