18.05.2017 18:00
Trvanie do: 18.05.2017
Galéria KC DUnaj Bratislava
Podujatie

Uvedú prvý slovenský preklad knihy portugalského spisovateľa José Luísa Peixota Cintorín klavírov

Portugalský inštitút v spolupráci s Literárnym klubom a Camões, Instituto de Cooperação e da Língua pri príležitosti Dňa portugalského jazyka a kultúry CPLP (Spoločenstva po portugalsky hovoriacich krajín) uvedie prvý slovenský preklad knihy spisovateľa José Luísa Peixota Cintorín klavírov.

 „Román Cintorín klavírov je krásnym príbehom viacerých generácií rodiny Lázarovcov, ktorý sa odohráva v snovej atmosfére starého Lisabonu a prelína sa v ňom obyčajné s neobyčajným a predstavy so skutočnosťou. Je to kniha pre všetkých milovníkov kvalitnej literatúry a tiež ideálne čítanie na dovolenku v Portugalsku,“ hovorí o knihe jej prekladateľka Lenka Cinková.

Úryvok z románu Cintorín klavírov:

„Časť môjho otca ožívala, vždy keď som sa pozrel do zrkadla, keď som žil a keď moje ruky pokračovali v tom, čo on, neviditeľný, taký blízky a taký vzdialený, začal. Vtedy mi napadlo, že časť môjho otca existuje vo mne a ja som ju odovzdal svojim synom, aby ostala v nich až do dňa, keď ju začnú odovzdávať mojim vnukom. To isté sa deje s tým, čo patrí len mne, s tým, čo patrí len mojim synom, a s tým, čo patrí len mojim vnukom. Opakujeme sa, približujeme sa a vzďaľujeme sa. Sme neustále prítomní jeden v druhom.“