Čo vás motivovalo k napísaniu voľného pokračovania románu V tieni mafie?
V jednotke zostali otvorené zaujímavé zápletky. Veľa čitateľov mi písalo, že sú zvedaví, čo sa dialo ďalej. Preto som sa k príbehu vrátil. V pokračovaní sa pozrieme na ďalšie osudy mafiánskeho bosa Michala Harvana, nekompromisnú cestu za mocou, vybavovanie si účtov medzi tvrdými chlapmi, prepojenie podsvetia so slovenskou vrcholovou politikou, ale aj na vzťahy mafiánov a žien žijúcich v ich nebezpečnom svete. Nie je to len kniha o násilí, ale aj o vzťahoch a zákulisí života v mafiánskych kruhoch.  
Ktoré postavy z predošlej časti dostali najväčší priestor v Čase dravcov?
Dvojka je zameraná viac na adrenalínový príbeh a búrlivé vzťahy postáv. Pozrieme sa teda za fasádu životov takých postáv, ako mafiánsky výpalník, nájomný čistič, prostitútka, vrcholový politik, či mafiánsky bos. Čitatelia nazrú do rôznych zákutí ich duší a životov. Nájdu tam neraz veľmi prekvapivé veci. Keďže časť príbehu sa vracia aj do minulosti, fanúšikovia jednotky tu nájdu takmer všetky obľúbené postavy. Vystupujú tu však aj nové. Najhrozivejšou z nich je psychopatický nájomný čistič Samuel Hajer, prezývaný Zubáč. Väčšina čitateľov, ktorým som dal prečítať rukopis, sa zhodla, že je to jedna z najstrašidelnejších postáv, s akou sa doteraz stretli.
 Z čoho ste čerpali pri opise prepojenia podsvetia a vrcholovej politiky?
Podobne ako v jednotke, ani tu mi nešlo o riešenie konkrétnych káuz, či zločinov reálnych politikov. Vytváram príbeh, ktorý odzrkadľuje našu spoločnosť. Snažím sa o čo najrealistickejšie stvárnenie. Vychádzam pri tom z informácií z rôznych zdrojov, avšak mojím cieľom nie je písať pravdu, ale román. Niektorí čitatelia si postavy stotožnili s reálnymi ľuďmi. S tým nič neurobím, je to vec čitateľa. V knihe sú však aj scény o prepojení vysokej politiky a podsvetia, ktoré považujem za jedny z najtvrdších v slovenskej literatúre.
 
Dočkajú sa čitatelia aj tretej časti románu?
Na jeseň 2011 vyjde v Ikare voľné pokračovanie románov V tieni mafieV tieni mafie II. Čas dravcov pod názvom Nepriateľ štátu. Nebude to však nijaké V tieni mafie III., ale dynamický politický triler. Fanúšikov série V tieni mafie možno poteší, že v ňom vystupujú niektoré známe postavy. O čom bude, zatiaľ neprezradím. Nechajte sa prekvapiť.
Margita Bíziková
 Knižná revue 2/2011