27.03.2008 17:00
Kníhkupectvo Svet knihy, Obchodná 4, Bratislava
Podujatie

Prezentácia románu Pavučina

Uvedenia románu Táne LUCKEJ Pavučina do života. 27. marca 2008 v Bratislave.

Kniha  o spletitých vzťahoch medzi ľuďmi je  autorkiným debutom v žánri ženského románu.  

 

„Prvý podnet na napísanie Pavučiny sa vyplavil zo spomienok. Pred pár rokmi mi ktosi pri nejakej oficiálnej príležitosti  predstavil muža, úspešného a majetného, o ktorom som sa dozvedela, že má dvoch temer rovnako starých synov, už dospelých – každý bol od inej  mamy. K jednému sa hrdo hlásil ako otec a manžel jeho matky, druhý žil v ústraní.. Jednému sa dostalo všetko, čo môže poskytnúť bohatá rodina dieťaťu, druhý žil v skromných podmienkach bez rodinného zázemia. Videlo sa mi to surové a nespravodlivé“, spomína Taňa Lucká. Na otázku, či ide v Pavučine o skutočný príbeh dodáva:Nie, je to iba inšpirácia skutočným príbehom, všetko ostatné je fikcia“.

Herbert, zámožný podnikateľ, žije v usporiadanom vzťahu so svojou druhou manželkou a dcérou Zuzanou. Zdanlivo je všetko v poriadku, Zuzana je úspešná dizajnérka, ktorá má tesne pred svadbou. Tú však v poslednej chvíli  nečakane odvolá. A odvtedy, akoby sa na rodinu hrnuli nešťastia. Herbert zamestná vo svojej firme pôvabnú mladú účtovníčku, ktorá sa však ukázala byť až priveľmi šikovná...

Taňa Lucká dlhé roky pôsobí  v mediálnej oblasti. Doteraz sa venovala predovšetkým  tvorbe pre deti. Jej divadelné hry sa s úspechom objavili na doskách slovenských profesionálnych i  amatérskych divadiel. Taňa Lucká je vydatá, má tri deti a žije v Bratislave.