V centre Bratislavy na rohu Vysokej a Poštovej ul. otvorili nové dvojpodlažné kníhkupectvo Panta Rhei (kontakty: tel. 02/5464 1325, www.pantarhei.sk, e-mail: postova.bratislava@pantarhei.sk).

Vitajte v Panta Rhei

V centre Bratislavy na rohu Vysokej a Poštovej ul. otvorili nové dvojpodlažné kníhkupectvo Panta Rhei (kontakty: tel. 02/5464 1325, www.pantarhei.sk, e-mail: postova.bratislava@pantarhei.sk). Už v podchode pod Mierovým námestím oslovujú okoloidúcich nápisy na schodoch: ,,24 schodov do ríše kníh“ a pod. Panta Rhei je u nás známa sieť kníhkupectiev, okrem bratislavských predajní v obchodných centrách Aupark, Polus, Avion, Shopping Palace sú aj v ďalších mestách Slovenska. Najnovšie bratislavské kníhkupectvo Panta Rhei – vskutku reprezentačné –poskytuje návštevníkom dosť priestoru a pohodlie, aby si mohli s knihou v ruke sadnúť, zalistovať si v nej. Okrem bohatého výberu beletrie, odbornej literatúry, literatúry pre deti i v cudzích jazykoch, CD, DVD, priestoru pre podujatia a autogramiády pod názvom zaBOOKovali sme ... (každú stredu) má na prízemí dve predajne – novín a časopisov Interpress a Da Vinci s rozmanitými pomôckami pre šikovné ruky, ako aj štýlovú kaviareň Café Dias. O tomto dôstojnom stánku kníh a jeho zámeroch som sa porozprávala s  manažérom Panta Rhei Martinom TOMÁNKOM.

* Kníhkupectvo ste otvorili vlani v októbri a podľa plagátu pri vchode do predajne ponúka ,,knihy, ktoré čítate, autorov, ktorých poznáte, hudbu, ktorú počúvate, ľudí, ktorých obdivujete“. Na rozlohe 1 547 m2 to môžete aj splniť. Čo z domácej a zahraničnej tvorby zákazníci u vás nájdu?

– Na prízemí sme pre návštevníkov pripravili cudzojazyčnú, slovenskú, českú a svetovú literatúru, ľúbostné romány, detektívky, fantasy a sci-fi, historickú literatúru, geografiu, cestopisy, kalendáre, pohľadnice. Na poschodí sú knihy pre deti, venované hobby, náboženstvu, ezoterike, psychológii, umeniu, ekonomike, právu, manažmentu, marketingu, vojenstvu, dejinám a politológii.

* V novembri ste pripravili špeciálnu ponuku ,,2+1 zdarma“, išlo len o uvádzací krok, alebo sa môžu zákazníci tešiť na ďalšie podobné akcie?

Prvé tri týždne po otvorení predajne dostali zákazníci, ktorí u nás nakúpili nad 50 €, darčekový poukaz na ďalší nákup u nás. V decembri zas pri nákupe nad 50 € získali zákazníci zadarmo poukaz na kurz fotografovania zrkadlovkou v spoločnosti Photo Academy.

* Ktoré tituly boli u vás najpredávanejšie?

– Z pôvodnej slovenskej tvorby bol najväčší záujem o Novú miniencyklopédia prírodnej liečby od Igora Bukovského, o Muchu Dominika Bána a Zastavte Dubčeka! od Jozefa Banáša. Zo zahraničnej literatúry bola úspešná Chatrč (Young), Povídky o lásce (Viewegh) a Útek z pekla (Vujity), z kníh pre deti bol najpredávanejší Môj macík (Rázusová-Martáková).

* Aké podujatia, autogramiády ste pripravili?

V decembri sme mali napríklad autogramiády populárnej Táne Keleovej-Vasilkovej, Denisy Fulmekovej.

* Ako prijali zákazníci nové kníhkupectvo?

– Zatiaľ počúvame len samé chvály. Predajňa sa zákazníkom páči a tešia sa, že je umiestnená priamo v centre mesta.

* Ešte sa len rozbiehate, aké sú vaše ďalšie zámery?

– Chceme čo najlepšie vyhovieť požiadavkám našich zákazníkov z hľadiska sortimentu aj poskytovaných služieb. Naším cieľom je stopercentná spokojnosť našich zákazníkov.

Panta Rhei navštívila Lýdia Čelková