Jill Kanová a jej muž vystupujú na verejnosti ako ideálny pár. Majú dve malé deti, obaja prácu, ktorou sa môžu pýšiť, a finančne sa im nevodí vôbec zle. Suzanne Redfearnová rovnako ako jej hrdinka Jill vyštudovala architektúru, takže sa vie lepšie vžiť do práce protagonistky. Manžel Gordon je po licajt a, žiaľ, aj chorobný násilník. V noci z času na čas fyzicky ubližuje svojej žene. Neraz jej nalomil rebrá či spôsobil modriny. Ona takmer celých deväť rokov manželstva zakrýva Gordonove útoky, lebo sa ho bojí, i preto, že ho miluje a zažíva s ním aj krásne chvíle. Jedného dňa sa však rozhodne – uteká aj s deťmi a skrýva sa na rôznych miestach (u príbuzných, Indiánov...). Gordon a federálni agenti sú im v pätách...
Psychotriler opisuje rodinné vzťahy naprieč tromi generáciami. Medzi Jill, jej matkou, otcom, štvorročnou dcérou Addie a osemročným synom Drewom. Jill mala od malička lepší vzťah s otcom, ktorý prekonal mozgovú mŕtvicu, no i napriek tomu je veľkou oporou pre svoju dcéru. S matkou si nikdy nemala čo povedať, ich veľmi vlažný vzťah však v príbehu nachádza cestičky smerujúce k zlepšeniu. S deťmi si Jill tiež príliš nerozumie, pretože vždy pred nimi uprednostňovala prácu a nemala chuť sa pred inými rodičmi zo susedstva pretvarovať, ako ju to napĺňa. Naopak Gordon sa prezentoval ako najlepší otec v okolí. To všetko spôsobovalo, že sa dlho neodvážila deti zobrať, niekam ujsť a rozumne vyriešiť problémovú situáciu.
Na 268 stranách autorka napísala výborný napínavý psychotriler, ku kvalitnému zážitku určite prispel aj bezchybný preklad Otta Havrilu. Túto lahôdku čitateľ neprestane čítať, až kým neotočí poslednú stránku. Román ponúka náhľad do myslenia ženy, ktorá prekročí svoju hranicu, až keď je to neúnosné, a začne bojovať proti svojmu agresívnemu mužovi. Ten sa vyhráža ublížením deťom, pritom ich veľmi ľúbi a nechce o ne prísť. Predpokladám, že takto nešťastne žijú mnohé ženy alebo muži. Triler Tak to nebolo je preto venovaný im. Netreba sa báť odvážiť vykročiť z „pekla“.