Chcete vyhrať vyhliadkový let?

Chcete vyhrať vyhliadkový let?

Bratislavská Incheba poskytne o tri týždne výstavné priestory haly D fanúšikom kníh. Ak si plánujete program na rozšírený víkend 5. – 8. novembra, nezabudnite doň zaradiť Bibliotéku. Určite si vyberiete z bohatej ponuky jej programu, s ktorým vás podrobne zoznámime v budúcom čísle Knižnej revue, tentoraz manažérka Bibliotéky a Pedagogiky Anna MYDLOVÁ hovorí o novinkách.

* Bibliotéka je už predo dvermi, koľko vystavovateľov bude prezentovať knižnú tvorbu?

– Prihlásilo sa vyše 100 vystavovateľov, čo je viac ako vlani. Hala D, kde sa veľtrh koná, je prakticky plná. Tradične prevažujú slovenskí vydavatelia, ale prídu aj vystavovatelia z Česka, Francúzska, Portugalska, Poľska, Veľkej Británie, Írska, Nemecka, Španielska a Švajčiarska. Výrazne sa zvýšil záujem univerzitných vydavateľstiev, ale aj vydavateľstiev s náboženskou literatúrou. Po viacročnej pauze bude mať svoj stánok na Bibliotéke aj vydavateľstvo Ikar.

* Čoraz viac návštevníkov prichádza na veľtrh aj kvôli sprievodnému programu, na čo sa môžu tešiť?

– Novinkou bude samostatné pódium Slovenského rozhlasu priamo v hale s vlastným programom. Okrem toho budú literárne programy, prezentácie knižných noviniek a besedy s autormi na dvoch pódiách vo vstupnej hale, už teraz sú programové hárky bohato zaplnené. Priamo v hale bude aj štýlová Literárna kaviareň, kde sa návštevníci budú môcť stretnúť so zaujímavými hosťami a pochutnať si na výbornej káve. Bohatý program ponúka aj Veľtrhového kino, okrem animovaných filmov z festivalu Animofest sa budú premietať filmy z festivalu Jeden svet a vzdelávací film Aktívne globálne školy. V priestore pre vzdelávacie workshopy sa bude hrať živé Eko-človeče a rôzne interaktívne hry projektov globálneho vzdelávania. Na svoje si prídu aj súťaživí milovníci kníh, medzi najatraktívnejšie ceny patria 100 kg kníh a  vyhliadkový let nad Bratislavou.